سوالات متداول

سوالات متداول

 

مزایای استفاده از سیستم کنترل دور چیست؟

مزایای استفاده از سیستم های کنترل دور را می توان بطور خلاصه بصورت زیر بیان نمود:
1-   کاهش مصرف انرژی 
امروزه با توجه به کمبود منابع انرژی ، مصرف صحیح و بهینه انرژی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همانگونه که می دانید ماشین های الکتریکی بیشترین راندمان را در بار نامی خودشان دارند و با کاهش بار از میزان نامی میزان راندمان نیز کاهش و در نتیجه مصرف انرژی آن ها افزایش می یابد. با قرار دادن سیستم کنترل دور ، موتور در کل پروفیل بار همواره با حداکثر راندمان کار می کند.
 
2-   راه اندازی نرم 
همانگونه که می دانید موتورهای الکتریکی در زمان راه اندازی بین 3 تا 5 برابر جریان نامی خودشان را از شبکه می گیرند. این موضوع سبب افزایش demand  و به تناسب افزایش هزینه برق می گردد. همچنین تنش های الکتریکی و مکانیکی که در زمان راه اندازی به موتور وارد می شود در اکثر موارد سبب کاهش عمر موتور و افزایش هزینه های تعمیر و نگهداری می شود. با قرار دادن سیستم کنترل دور موتور با 0.1 جریان نامی راه اندازی می شود و مشکلاتی که اشاره شد کلا مرتفع می گردد.
 
3-   کنترل سرعت و گشتاور 
در بسیاری از صنایع، کنترل سرعت و گشتاور موتور الزامی و عدم کنترل آن سبب کاهش کیفیت محصول می گردد. سیستم های کنترل دور برنا امکان برقراری ارتباط با انواع سنسورها جهت کنترل فرایند را دارا می باشند و بدین ترتیب به واسطه این تجهیز می توان رفتار موتور به لحاظ سرعت و گشتاور را با دقت بالا کنترل نمود.
 
خدمات پس از فروش محصولات کنترل دور به چه شکلی است ؟
واحد کنترل دور شرکت برنا الکترونیک افتخار دارد که از سال 1373 بعنوان تولید کننده داخلی در عرصه تولید انواع کنترل دورها در عرصه صنعت فعالیت نماید. خدمات پس از فروش این واحد بصورت 24 ساعته در سر تا سر ایران آماده خدمت رسانی به صنایع می باشد. کلیه قطعات این محصول حتی IGBT و پل دیود بمدت 18 ماه از تاریخ فروش گارانتی می باشد .